Cięcie strumieniem wody, jedna z niewielu technologii cięcia, która nie nagrzewa materiału, umożliwia cięcie z dużą precyzją dowolnego materiału arkuszowego, zarówno twardego, jak i miękkiego. W rezultacie wielu podwykonawców jest wyposażonych w maszyny do cięcia strumieniem wody, aby zaspokoić różnorodne potrzeby swoich głównych wykonawców. Niektórzy producenci stosują również cięcie strumieniem wody do określonych zastosowań. Cermas wspiera rozwój tej technologii od momentu jej powstania około trzydziestu lat temu. Niezależnie od zastosowania lub wycinanych części, oprogramowanie uwzględnia wszystkie specyfiki technologii strumienia wody i nadaje się do produkcji w zestawach, jak również do cięcia pojedynczych części.
Spis treści:
Proces technologiczny cięcia wodą
Cięcie strumieniem wody to proces cięcia na zimno, który wykorzystuje strumień wody wyrzucany z bardzo dużą prędkością, czasami w połączeniu z materiałem ściernym. Woda jest najpierw doprowadzana do ciśnienia od 4000 do 6500 barów, a następnie woda pod ciśnieniem przechodzi przez otwór o bardzo małej średnicy (0,08 do 0,4 mm). Prędkość strumienia wody, w zależności od ciśnienia, może osiągnąć 1200 m/s. Wyrzucane drobinki wody uderzające o powierzchnię materiału tną go czysto i precyzyjnie. Siła cięcia strumienia musi być wzmocniona przez dodanie ścierniwa do cięcia twardych materiałów: kamienia, marmuru, szkła, metalu, poliwęglanu itp.
Wskazany do wszystkich materiałów, których nie można ciąć w procesach termicznych, cięcie strumieniem wody, gdy nie wykorzystuje materiału ściernego, doskonale nadaje się do cięcia miękkich, cienkich materiałów na płyty takie jak tworzywa sztuczne, pianka, guma, materiały kompozytowe, drewno, produkty spożywcze itp.
Oprócz bardzo szerokiej gamy materiałów, które można ciąć tym procesem, główne zalety cięcia strumieniem wody to ostrość cięcia, bardzo wysoka precyzja cięcia (rzędu dziesiątych części milimetra), brak deformacji części i prędkość cięcia. W ten sposób cięcie strumieniem wody umożliwia połączenie jakości, produktywności i elastyczności.
Cięcie wodą szczególnie nadaje się do cięcia według konturu, z możliwością uwzględnienia wszystkich cech technologicznych cięcia strumieniem wody (przeciąg, spowolnienie / przyspieszenie itp.), Cermas jest idealnym systemem programowania dla Twoich maszyn do cięcia strumieniem wody. Niezależnie od tego, czy pracujesz z zagnieżdżaniem, czy cięciem pojedynczych części, Cermas z łatwością zarządza dopasowaniem parametrów cięcia do szerokiej gamy materiałów ciętych strumieniem wody.
Znaczne oszczędności materiałowe
- Zmniejszone wskaźniki odpadków dzięki wydajności automatycznego zagnieżdżania z możliwością wyboru między wieloma strategiami.
- Zoptymalizowane zarządzanie rozpoczętymi formatami i ścinkami o dowolnym kształcie.
- Optymalizacja wspólnych miejsc cięcia dla cienkich grubości.
- Umieszczenie wielu głowic.
Czasy programowania zredukowane do minimum
- Automatyczne przypisywanie warunków cięcia i gruntowania.
- Możliwość w pełni zautomatyzowanej pracy oprogramowania (zagnieżdżanie i ścieżki narzędzia).
Podejście, które pomaga zmaksymalizować jakość ciętych części
- Przypisywanie ad hoc warunków skrawania (prędkość, ścierniwo, rowek itp.) zgodnie z różnymi parametrami (materiał, grubość, geometria części) i żądaną jakością.
- Automatyczne obliczanie stopni spowolnienia w narożach lub przed małymi promieniami, aby zapewnić dobrą jakość cięcia i uniknąć problemu dyfrakcji strumienia wody.
- Zarządzanie nawierconymi otworami dla dużych grubości.
Zoptymalizowane czasy cyklu
- Zoptymalizowane obliczanie ścieżki narzędzia.
- Automatyczne obliczanie ścieżki narzędzia ze wspólnym cięciem.
- Zarządzanie cięciem wielogłowicowym, automatycznie lub ręcznie.
Zapisano materiały eksploatacyjne
- Ograniczenie ilości otworów dzięki metodzie „ciągłego cięcia” (mostki między częściami).
- Zarządzanie warunkami skrawania (ścierniwo i ciśnienie wody) w zależności od ciętego materiału.
- Automatyczne gruntowanie (pozycja, rodzaj, długość i kąt) w zależności od materiału i grubości.
Możliwość zarządzania złożonymi lub specjalnymi maszynami
- Sterowanie kombinowanymi maszynami wyposażonymi w głowicę wiercącą.
- Zarządzanie znakowaniem i grawerowaniem.
- Dzięki modułowi Sign import i wektoryzacja tekstów i obrazów do wycinania (logo, szyldy, dekoracje).
- Sterowanie głowicami ukosowania z automatycznym przygotowaniem programu: obliczanie kolejności przejść i przesunięć, generowanie ogólnego konturu z uwzględnieniem maksymalnego rozmiaru detalu w rozmieszczeniu, przydzielanie warunków skrawania w zależności od kąta.
- Sterowanie 5-osiowymi maszynami do cięcia strumieniem wody (z Almacam Space Cut ).
Metody gwarantujące bezpieczeństwo na maszynie i ułatwiające obsługę w warsztacie
- Ułożenie części zgodnie z siatką nośną, aby zapobiec ich wpadnięciu pod stół.
- Możliwość „mikropodczepiania” drobnych elementów, aby nie wpadły pod stół.
Źródło
http://www.smart24.pl/st-3455-gulajski-pl-wylazy-dachowe.html
https://prowadze-firme.pl/nieruchomosci/firma-gulajski-rafal-gulajski,wizytowka,2210/
https://dlafirmy.biz/ogloszenie/2430/firma-„gulajski"-rafal-gulajski/
https://ofirmach.com.pl/nieruchomosci/firma-gulajski-rafal-gulajski,firma,1574/
https://sprawdzone-firmy.eu/budowa/firma-gulajski-rafal-gulajski,oferta,3448/