Wybór materiału na blat kuchenny może być trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych opcji, takich jak granit, marmur, spiekany kamień czy drewno. Jeśli jednak szukasz atrakcyjnego i niezawodnego materiału, powinieneś zwrócić uwagę na ten wspaniały spiekany kamień. Jego luksusowy design na pewno Cię przyciągnie.

Spiekany kamień zadebiutował na arenie projektowania wnętrz w 2019 roku i zrewolucjonizował branżę blatów. Zyskuje na popularności wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz dzięki swojej wytrzymałości i wyrazistemu wyglądowi. Spiekany kamień jest idealny do każdego projektu w domu, w tym blatów kuchennych, stołów jadalnianych czy stolików kawowych.

Spiekany kamień to produkt wytworzony na bazie naturalnych kamieni, który zachowuje ich urok. Jest on wytwarzany poprzez kompaktowanie materiałów pod wpływem intensywnego ciepła i ciśnienia. Materiał, który jest używany do produkcji spiekanego kamienia, to ekologiczne materiały. Elementy są łączone razem poprzez proces, który obejmuje intensywne ciepło i ciśnienie.

Wynikowy materiał to lekka i wytrzymała powierzchnia spiekana. Jest ona bardzo odporna i wszechstronna. Naturalne materiały obejmują glinę, krzemionkę, skalenie i inne minerały. Naturalne pigmenty są ekstrahowane do tworzenia wzorów. Wybór może obejmować do 35 kolorów i wzorów.

Spiekany kamień jest często porównywany do innych materiałów, takich jak marmur i kwarc, ze względu na swoją piękność i jakość.

Proces produkcji spiekanego kamienia jest znany od pewnego czasu. Minerały są ekstrahowane z różnych materiałów, w tym kwarcu, gliny, krzemionki i skaleni. Kolory lub właściwości chromatyczne spiekanego kamienia są uzyskiwane z naturalnego pigmentu mineralnego.

Gdy składniki zostaną wybrane, są one mielone na proszek i przetwarzane pod wpływem ciepła i ciśnienia. Używa się ogromnego ciepła do mieszania różnych stałych produktów końcowych. W procesie nie używa się żadnych płynnych lub wiążących elementów, takich jak żywica.

Gdy proces jest zakończony, powstaje wodoodporna, nieporowata powierzchnia. Nie wymaga ona uszczelniania. Może być przekształcona w płytki, blaty robocze i powierzchnie ścienne.

Spiekany kamień ma wiele zalet. Jest odporny na ciepło – dzięki naturze materiału i procesowi produkcji, spiekany kamień może wytrzymać wysokie temperatury bez spalania się lub pękania. Można na nim bezpośrednio kłaść gorące garnki i patelnie, nie zostawiając żadnych śladów spalenia.

Jest również odporny na promieniowanie UV: może być rozczarowujące, jeśli powierzchnia materiału, w który zainwestowałeś, z czasem blaknie, ale spiekany kamień jest odporny na światło słoneczne. Powierzchnia nie ulega degradacji ani nie zaczyna blaknąć z czasem. Dzięki temu spiekany kamień nadaje się do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Spiekany kamień przynosi niezrównane kolory i wzory do kuchennej blaty. Ze względu na niespotykane tekstury rdzy i betonu, większość projektantów wnętrz uwielbia ich wybór. Kolory i tekstury płyną we wszystkich kierunkach. Praktycznie nie ma ograniczeń, co można zrobić ze spiekanym kamieniem.

Nie wymaga uszczelniania: większość naturalnych kamieni wymaga uszczelniania, a może być konieczne robienie tego co roku. Może to być koszt, który musisz ponieść. Spiekany kamień nie wymaga regularnego uszczelniania i konserwacji. Nie zużywa się zbyt szybko, nawet przy częstym użytkowaniu. Można łatwo utrzymać powierzchnię w czystości.

Jest bezpieczny dla żywności i higieniczny: spiekany kamień jest całkowicie naturalny. Nie wydziela żadnych szkodliwych chemikaliów podczas użytkowania. Spiekany kamień jest również nieporowaty, więc nie musisz martwić się o toksyny i zarazki, kiedy kładziesz na nim jedzenie. Jest odpowiedni dla blatów kuchennych i stołów jadalnianych dla całej rodziny.

Spiekany kamień kontra kwarc: kwarc składa się głównie z kwarcu i jest wypełniony żywicą, co sprawia, że kwarc nie jest nadający się do recyklingu. Natomiast spiekany kamień to produkt wykonany przez człowieka z 100% naturalnych materiałów bez dodatku żadnej żywicy. Może być recyklowany.

Oba są materiałami nieporowatymi i łatwymi do czyszczenia. Ale spiekane kamienie są bardziej odporne na ciepło, plamy i zarysowania. Oba występują w różnych kolorach i stylach, które mogą stworzyć luksusowy wygląd w Twojej kuchni.

Spiekany kamień kontra marmur: wygląd jest najbardziej zauważalną różnicą między marmurem a spiekanym kamieniem. Marmur to naturalny materiał kamienny, który rozwija naturalne tekstury i ma unikalne wzory dla każdego materiału. Wybór dla spiekanego kamienia jest bardziej ograniczony ze względu na wzory powierzchni. Marmur będzie bardziej odpowiedni, jeśli szukasz unikalnego wzoru, ale będzie droższy.

Jeśli chodzi o wytrzymałość i konserwację, spiekany kamień jest łatwiejszy w utrzymaniu, podczas gdy marmur wymaga regularnego uszczelniania. Spiekany kamień jest stosunkowo nowy w branży meblowej w porównaniu do innych materiałów, takich jak drewno i naturalny kamień.

Oto kilka wskazówek na temat spiekanego kamienia, jeśli rozważasz jego zakup na blat kuchenny. Z korzyściami, jakie możesz uzyskać z tego materiału, możesz być zaskoczony, jak dobrze sprawdza się na Twoich blatach kuchennych.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, AMPQUARTZ jest zawsze tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Zapewniamy najlepszy marmur w Johor Bahru i jesteśmy najlepsi z jakiegoś powodu. Jesteśmy najbardziej kompetentnymi osobami, które mogą Ci pomóc w Twoim obecnym problemie, więc umów się z nami na spotkanie już teraz, aby rozpocząć!

Tutaj, w By-Stone, możemy dostarczyć Ci idealne informacje, które lepiej pasują do Twojej kuchni. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ.