Cięcie spieków kwarcowych – cięcie strumieniem wody

Z strony dowiesz się o:

waterjet@e-zabrze.pl
Kościuszki 196 C Ogrodzieniec, Śląskie 42-440
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela09:00 – 17:00
+48504106741
cermas - cięcie wodą - waterjet
cermas – cięcie wodą – waterjet

Opis metody cięcia spieków kwarcowych wodą – cięcie waterjet Śląsk

Cięcie spieków kwarcowych strumieniem wody wykorzystuje strukturę wody i domieszkę, która umożliwia cięcie i obróbkę szerokiej gamy materiałów, spieki kwarcowe cięte są poprzez zastosowanie ekstremalnie wysokiego ciśnienia wody w procesie obróbki materiału.

Blaty ze spieków kwarcowych Śląsk


Sklep z meblami ze spieków kwarcowych:

42-440 Ogrodzieniec ul. Kościuszki 196 D

Blaty ze spieków kwarcowych Śląsk

blaty i stoły ze spieków kwarcowych - By Stone
blaty i stoły ze spieków kwarcowych – By Stone

Nasze meble ze spieków:

 • spieki kwarcowe,
 • blaty ze spieków kwarcowych,
 • By Stone spieki kwarcowe,
 • Spiek kwarcowy blat cena m2,
 • Spieki kwarcowe montaż cena,
 • Blat kuchenny spiek kwarcowy cena,
 • Blat spiek kwarcowy cena,
 • Blat spiek kwarcowy,
 • Blat spiek kwarcowy czarny

Podstawową zaletą tej metody obróbki materiału jest niska temperatura cięcia oraz wysoka dokładność obrabianych krawędzi.

Waterjet Zawiercie w odróżnieniu od cięcia laserowego czy plazmowego nie pozostawia rys na krawędziach i nie wymaga dodatkowej obróbki krawędzi. Również materiał, na który oddziałuje wysoka temperatura, ciśnienie mechaniczne i czynniki chemiczne, pozostaje bez zmian. Kolejną zaletą stosowania waterjet jest krótki czas przygotowania procesu produkcji, który daje możliwość wykorzystania metody cięcia wodą zarówno do produkcji jednostkowej jak i masowej. Opisana technologia doskonale nadaje się do cięcia spieków kwarcowych i wielu innych materiałów trudnych do przecięcia inną metodą.

cięcie spieków kwarcowych pod ciśnieniem wody
cięcie spieków kwarcowych pod ciśnieniem wody – cięcie waterjet Śląsk

Cięcie spieków kwarcowych strumieniem wody jest niezastąpione jest najdokładniejszą metoda cięcia. Do tego sposobu cięcia materiału nie są potrzebne żadne substancje chemiczne, dlatego metoda ta jest przyjazna środowisku.

Cięcie spieków kwarcowych – cena, cennik

Koszty usługi cięcia spieków kwarcowych strumieniem wody różnią się od pożądanej jakości, wykończenia krawędzi, rodzaju i grubości materiału.

Jak działa metoda cięcia wodą pod ciśnieniem spieków kwarcowych

 • Pompa ultrawysokociśnieniowa generuje przepływ wody o ciśnieniu roboczym do 6300 barów. Dla porównania, woda w wężu strażackim ma ciśnienie od 15 do 80 barów.
 • Ciśnienie wody wywołuje ogromną prędkość wody roboczej. Woda za pomocą małej dyszy wykonanej ze szlachetnego kamienia tworzy wiązkę tak cienką jak ludzki włos, która może ciąć nawet miękkie materiały.
 • W celu zwiększenia mocy cięcia 1000 razy, do strumienia wody dodaje się drobinki ścierne. Woda i drobinki ścierne opuszczają głowicę tnącą z prędkością prawie czterokrotnie większą od prędkości dźwięku z możliwością cięcia stali o grubości przekraczającej 30 cm!

Na YouTube powstał kanał Cut In Half, gdzie można zobaczyć wycinanie wielu typowych rzeczy za pomocą strumienia wody Omax Abrasive Waterjet , w którym woda tryska pod ciśnieniem ponad 4000 atmosfer. To urządzenie tnie z prędkością 4,5 metra na minutę!

Technologia obróbki materiałów wysokoenergetycznym strumieniem cieczy, często nazywana jest również obróbką hydroabrazyjną, ze względu na swoje niezwykłe właściwości, szybko znalazła zastosowanie w przemyśle lotniczym, a ze względu na dużą wszechstronność w wielu innych gałęziach przemysłu. Obecnie metoda ta stosowana jest najczęściej w dwóch podstawowych wersjach: cięcie strumieniem czystej wody oraz cięcie strumieniem wody z dodatkiem ścierniwa.

Zalety cięcia strumieniem wody

 1. Ogromną zaletą przy cięciu strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem jest cięcie bez wpływu termicznego ciętego materiału, tzw. cięcie na zimno. Obrobiona część np. spieki kwarcowe nie wykazują zmian fizycznych, chemicznych ani mechanicznych.
 2. Minimalna siła nacisku na spieki kwarcowe , brak mikropęknięć.
 3. Wszechstronność – Maszyna umożliwia cięcie większość materiałów w szerokim zakresie grubości cięcia
 4. Cięcie strumieniem wody to technologia przyjazna dla środowiska. Podczas samego cięcia nie powstają żadne nieodpowiednie ekologicznie opary. Zużycie wody do cięcia spieków kwarcowych jest bardzo małe (w zależności od ciśnienia i wielkości zastosowanej dyszy). Zanieczyszczenia są eliminowane ze ścieków podczas sedymentacji. Substancje nietoksyczne są używane jako materiały ścierne i można je poddać recyklingowi do ponownego użycia. 

Zapraszamy do kontaktu

Nasza maszyna do cięcia wodą pracuje w Zawierciu, obsługujemy klientów z okolic Śląsk, Śląskie.

Call Now ButtonZadzwoń! Umów się!