Technologia cięcia strumieniem wody z użyciem ścierniwa – brak ograniczeń co do materiału.

Technologia cięcia strumieniem wody z użyciem ścierniwa – główna zaleta to brak ograniczeń co do materiału. Cięcie strumieniem wody pozwala na cięcie niezwykle szerokiej gamy materiałów, m.in. metalu, gumy, drewna, płyty wiórowej, kamienia, płytek ceramicznych, szkła (oprócz hartowanego), pianki, styropianu, podstaw pod świetliki dachowe i wielu innych. Jest cięty „na zimno”, to znaczy nie ma efektu termicznego, struktura ciętego materiału, jego właściwości fizyczne i chemiczne nie ulegają zmianie.

Ta technologia jest przyjazna dla środowiska. Proces cięcia strumieniem wody jest czysty, nie pozostawia odprysków, odłamków i nie powoduje chemicznego zanieczyszczenia powietrza. W procesie nie są używane żadne oleje i emulsje do cięcia, a jedynie woda, piasek i prąd.

cięcie wodą zalety i wady
cięcie wodą zalety i wady

Firma Cermas zajmuje się obróbką metali (aluminium i czarnej, ocynkowanej i stali nierdzewnej) oraz posiada urządzenia do cięcia metali, gięcia, walcowania, perforowania, spawania, cięcia piłą ścierną lub taśmową, wiercenia.

Produkcja metalowa Cermas wykonywana jest z wysokiej jakości metalu pozyskiwanego od znanych i sprawdzonych dostawców, co pozwala nam zagwarantować wysoką jakość i trwałość produktów.

Produkty firmy są wykonywane na bieżąco według indywidualnych zamówień, dostosowując się do potrzeb klienta zgodnie z możliwościami technicznymi. Cermas stosuje zasady ekonomii skali, gdy przy większej produkcji cena jednostkowa spada i może się różnić nawet dziesięciokrotnie.